Microsoft legt het af tegen Google

microsoft_logo_5Nu Microsoft zich steeds heviger mengt in de strijd om de beste zoekmachine zijn ze toch net een iets andere weg ingeslagen dan die van Google. Waar Google zich vooral richt op het idee van het verspreiden en aanbieden van gratis content is Microsoft de gedeelde betaalde kant op gegaan. Microsoft is nu bereid om kranten te gaan betalen voor het niet tonen van hun titels in zoekmachines, dit beweert althans de Financial Times. Het kan natuurlijk een interessante wending geven aan de gratis online content die we nu ter beschikking hebben. Microsoft is namelijk van plan samen te willen werken met uitgevers om een model te ontwikkelingen waar geld mee te verdienen is en het “parasitisme” van bedrijven zoals als Google uit te bannen. Dit in tegenstelling tot het nieuwe besturingssysteem van Microsoft Windows 7 waar juist de gebruiker veel meer macht heeft. In deze analyse wordt er gekeken naar hoe Microsoft in het nieuws is gekomen in de afgelopen maanden.

De afgelopen twee maanden is er 61 aantal keer bericht in de media over Microsoft. Hieronder is een grafiek te zien van de maanden oktober en november 2009. Op de verticale as zijn de aantal berichten te zien en op de horizontale as is de datum te zien van 1 oktober tot 30 november.

Microsoft oktnov

We zien dat er piek is rond 7 en 22 oktober in de grafiek. De eerste piek heeft te maken met berichtgeving over de concurrentie vervalsing door Microsoft. Neelie Kroes was namelijk niet tevreden over de nieuwe ingebouwde browser van Microsoft. Dit is nu bijgelegd en de consument kan nu een eigen browser kiezen in het nieuwe Windows 7. De tweede piek heeft dan ook te maken met dit nieuwe besturingssysteem. Bijna alle kranten heb hier over bericht behalve de Volkskrant, de Metro en NRCNEXT. Dat is op zich niet verrassend want deze kranten berichten bijna niet over Microsoft zoals te zien is in de volgende tagcloud.

Microsoft in de kranten

Deze golf van nieuwsberichten is ook goed terug te zien in de volgende grafiek van Google trends, waar je ook in kan zien dat na de release het nieuws gelijk terug zakt. Het was dus wel degelijk een belangrijk moment en veel media hebben hier dan ook over bericht. De piek is overigens duidelijker te zien bij de news reference volume. Ook de piek van 7 oktober is licht terug te zien.
 

Microsoft in google trends
Maar waar gingen die 61 berichten nu over? Ik heb hieronder in de tabel een onderscheid gemaakt in de berichtgeving met berichten over Microsoft. Daarbij heb ik de volgende indeling gemaakt.

onderwerpen

Wat mij opvalt is dat er weinig geschreven wordt over games. Terwijl Microsoft toch wel een grote speler is op gebied van games. Het is dan ook wel logisch dat er veel geschreven wordt over het nieuwe besturingsysteem. Het is wel aan te merken dat veel artikels die geschreven worden vaak in verband wordt gebracht met Google, vooral de berichten voor zoekmachines en de browser is bijna in elk bericht wel Google te vinden. In de strijd om de beste zoekmachine heeft Google dan ook veel meer publiciteit in de kranten ten opzichte van Microsoft. Google heeft over het algemeen meer berichten in de kranten, er is namelijk zo’n 95 keer bericht over Google. In onze database is ook weer te zien dat Google vaak in verband gebracht wordt met Microsoft maar niet zoveel als andersom.

De publiciteit rond dit grote software concern is dus minder als dan die bij zijn grootste rivaal Google. Misschien komt hierdoor het nieuwe besturingssysteem verandering in? Gaat Microsoft met Bing de komende jaren de strijd winnen van Google? Zoals Bart al schreef in zijn artikel, het nieuwe systeem is zeker een verbetering en de gebruiker heeft veel meer macht over het systeem, geen ingebakken programma’s meer. Ze kiezen dus duidelijk voor de weg die Google ook heeft afgelegd.

Dit artikel is geschreven door Daan Fliervoet op Friday, December 4th, 2009 en is terug te vinden onder Analyse, Metareports. Blijf op de hoogte van reacties middels RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie achter laten, of een trackback vanaf je eigen site maken.

Leave a Reply

Recente nieuwsberichten

Recente reacties